Althann ringló:
lapított gömb alakú, nagyméretű, liláspiros magvaváló, bőtermő, augusztus közepétől szedhető.
Althann ringló
Besztercei Nm 122:
hosszúkás kissé lapított alakú, közepes méretű, sötétkék színű magvavá-ló, bőtermő, szeptember elejétől szedhető.
Besztercei Nm122
Bluefre:
 Szeptember elején érő kék szilva. Bőtermő, korán termőre fordul. Gyümölcse középnagy, aszimmetrikus, magvaváló. Fája szétterülő habitusú.
Bluefre
Cacanska lepotica:
ellipszis alakú, nagyméretű, kék színű, hamvas, bőtermő, július végétől szedhető.
Cacanska lepotica
ÚJDONSÁG ELENA®:
Német fajtaújdonság, amely szeptember végén érik. Öntermékeny, kis-közepes méretű gyümölcsöt nevel. Szilvahimlővel szemben ellenálló. A gyümölcsök íze édes, aszalásra is kiválóan alkalmas.
Elena
Empress (Grossa di Felisio):
Olaszországból származó fajtaújdonság. A fajta óriási gyümöl-csével (lúdtojás nagyságú) és remek ízével vívja ki a szakértők és a fogyasztók elismerését. A Presidenttel együtt telepítve nagy termésekre képes. Érési ideje kései, a gyümölcs színe lilás-kék, húsa aranysárga, olvadó. Egyöntetűen érik.
Empress
ÚJDONSÁG GABROVSKA:
Bolgár eredetű, szilvahimlőre és moniliniára rezisztens szilvaújdonság. Gyümölcs középnagy, kék színű, kis magvú, magvaváló. Íze kiváló, ter-méshozama magas. Porzópartnerének a Stanley-t ajánljuk. Fája erős növekedésű, szét-hajló habitusú.
Grabovska
ÚJDONSÁG PRESENTA®:
Szilvahimlőre toleráns német fajta. Érése kései, a gyümölcs mérete nagy, beltartalmi jellemzői jók.
Presenta
President:
Angliából elterjedt világfajta, amely a Stanley után kb. 10 nappal érik. Gyümölcse nagy, igen nagy, liláskék. Rendszeresen és bőven terem. Fája kezdetben feltörő, később szét-terül.
President
Stanley:
enyhén nyakas, megnyúlt tojás alakú, nagy gyümölcsű, sötétkék, magvaváló, nagyon bőtermő, augusztus végétől szedhető.
Stanley
Top end Plus:

A legkésőbbi érésű európai szilvafajta. Gyümölcse nagy méretű, kék héjszínű, sárga húsú, jó ízű, magvaváló. A termés sokáig a fán marad. Öntermékeny fajta. Alternanciára nem hajlamos. Fája középrős növekedésű. Korán termőre fordul, bőtermő.

Top End Plus