NOSZTALGIA FAJTA CIGÁNYALMA (SIMONFFY PIROS)
:

Szeptember végén szedhető, lapított alma. A gyümölcs héja és néha a húsa is sötét piros. Bőlevű, jellegzetes ízzel. Minden termőhelyhez alkalmazkodik. Ritkítani feltétlenül szükséges!

Simonffy

Golden Reinders:

Világszerte elterjedt Golden változat, amely nagyobb méretű és szebb, nem perzselődő gyümölcsével tűnik ki a Golden Delicious számtalan klónja közül. Fája gyengébb növekedésű. Porzóként is értékes a gyümölcse. Érési ideje szeptember
végére esik.

goldenreinders
Granny Smith:

Ausztráliából származik, neve szó szerinti fordításban: "Kovács nagyi". Gyümölcse gömbölyded, lapított. Íze kellemesen savanykás, főleg március után fogyasztható. Színe zöld. Fája felfelé törő. Október elején szedhető.
Grannysmith
NOSZTALGIA FAJTA Húsvéti rozmaring:

Régi kedves fajtánk, amely könnyű ter-meszthetősége miatt visszatérhet a piacokra. Októberben érik, jól tárolható, fogyasztása decembertől javasolt. Gyümölcse középnagy, sárga héjszínét piros folt borítja. Héja vas-tag, jellegzetesen viaszos. Íze karakteres, illatos, enyhén savas. Fája nagy, ellenálló és igénytelen.
húsvétirozmaring
Idared:

Gyümölcse nagy, sötét lilásbordó. Húsa fehér, savas. Fája korán termőre fordul. Igen bőtermő. Jól nevelhető. Érése szeptember végén van, májusig könnyen tárolható.
Idared
Jonagold:

A Jonagold Újfehértón keletkezett piros rügymutációja. Fedőszíne élénkebb piros a gyümölcs nagy részén. Triploid, így más fajtákat nem termékenyít, viszont két különböző porzót igényel. Jól termékenyíti: Idared, Jonathan és Red Delicious fajtacsoport.
Jonagold
Jonathan M 41:

A legjobban bevált típus. Színe sötétpiros, korán színeződik, teljesen befedi a gyümölcsöt. Íze jellegzetes, savas. Szeptember elején kell szedni. Fája lisztharmatra fogé-kony. Márciusig tárolható.
Jonatan m41
NOSZTALGIA FAJTA Nyári fontos (Rétesalma):

Augusztus 10 után érő, igen nagy, lapított gyümölcsű fajta. Héja rózsaszínes, csíkozott. Íze kifejezetten savas, ezért kiváló süteményekbe. Fája erős növekedésű, a termőhely iránt illetve a kórokozókra nem érzé-keny. Kiváló házikerti fajta.
nyarifontos
Nyári zamatos:

Hazai nemesítésű nyári fajta. Gyümölcse középnagy, sötét piros. Érési ideje augusztus második hetére esik.
nyarizamatos
Redchief Delicious:

A Starking fajtakörbe tartozó fajta, melynek csíkozott, sötétbordó gyü-mölcsei vannak. Íze jó, darabos gyümölcsöt nevel. Növekedése a középerősnél valamivel erő-sebb.
RedchiefDelicious
Starking Nm 251:

Magyar Starking szelekció, amely az alapfajtánál jobban színeződik. Szeptember utolsó hetében szedhető, jól tárolható közkedvelt fajta.
Starking Nm 251
Summerred:

Augusztus közepétől szedhető közkedvelt nyári fajta. Középnagy, megnyúlt gyümölcsöt nevel, amelyet fehér pöttyök tesznek vonzóvá. Fája kezdetben erős, később kö-zéperős növekedésű, korán fordul termőre.
summerred

Batul:

Erdélyi több száz éves magyar fajta. Betegségekre alig fogékony. Gyümölcse kicsi, napsárga, ezért néhol narancs almának is nevezik. Íze kiváló, jól tárolható.

Batul

Florina:

Franciaországban nemesített varasodás-rezisztens almafajta, melynek egyik szülője a Jonathan. Roppanó húsú, illatos alma. Gyümölcse középnagy, enyhén megnyúlt, csészetájékon bordázott. Fedőszíne piros. Héja erősen hamvas, feltűnő lenticellákkal. Fája korán termőre fordul.

Florina