Árpával érő:

Régi idők közkedvelt nyári körtéje. Érési ideje június végén kezdődik. A körték kicsik, illatosak, bőlevűek és citromsárgák. Nagy fát nevel bőtermő, edzett fajta.

Árpával Érő

Bosc kobak (Alexander):

Nagy gyümölcsű, megnyúlt körte alakú, barnásparás színezetű, bőtermő, szeptember végétől szedhető, január közepéig tárolható.

Bosh kobak

Clapp kedveltje:

Nagy gyümölcsű, hasas körte alakú. Színe sárga, napos oldalán piros színű. Húsa leves, jóízű. Augusztus elején szedhető.

Clapp kedveltje

ÚJDONSÁG FÉTEL APÁT:

Szeptember közepén szedhető fajta. Gyümölcse nagy, megnyúlt alakú. Húsa fehér, zamatos. Fája lassan nő. Feltétlenül porzóval ültessük!

Fétel apát

Hardy vajkörte:

Szeptember elejétől szedhető, középnagy gyümölcsöket nevelő fajta. Alakja tojásdad, színe sárgás barna. Húsa olvadó, nagyon kellemes ízű. Igényes fajta.

Hardy vajkörte

Hardenpont:

Nagy gyümölcsű, hasas körte. Bőtermő, sárgászöld színű, olvadó húsú, október közepén szedhető, márciusig tárolható.

Hardenpont

NOSZTALGIA FAJTA KIEFFER (Császár) körte:

Régi, ellenálló fajta. Gyümölcse nagy, szalmasárga, jellegzetes ízű. Kevés csapadék esetén kövecses. Fája erős növekedésű. Mind friss fogyasztásra, mind pálinkafőzésre ajánljuk. Minden termőhelyen biztonságosan terem.

Császárkörte

Packham’s Triumph:

A világ egyik vezető körtefajtája, amely Új-Zélandról származik. Nagy – éretten sárgászöld – gyümölcsén sok kis dudor található. Bőlevű, kitűnő ízű körte. Szedési ideje szeptember végén kezdődik, remekül tárolható.

Packham's Triumph

Piros Clapp:

A Clapp kedveltje rügymutációja. Augusztus közepén szedhető, friss fogyasztási fajta. Feltűnő színeződésével piaci érdeklődést válthat ki. Gyümölcs közepes, vagy nagy. Húsa sárgás fehér, olvadó, illatos. Fája erős növekedésű, korán termőre forduló.           Közepesen, de rendszeresen terem.

Piros Clapp

NOSZTALGIA FAJTA: Serres Olivér:

Október közepén szedhető ez a zöldhéjú, alma alakú körte. A gyümölcsök nagyok, bőlevűek, és édes-savasak. Fája rendkívül gyenge növekedésű, kiválóan alakítható.

Seres Olivér

Vilmos:

Nagy gyümölcsű, szabályos körte alakú. A világon az egyik legelterjedtebb körtefajta. Színe sárgás, húsa fehér, kellemesen olvadó, muskotályos zamattal. Fája korán fordul termőre és nagyon bőtermő, augusztus második felében szedhető. Intenzív koronaformák kialakítására is alkalmas.

Vilmos Körte
Piros Vilmos:

A Vilmoskörte piros héjszínű változata. Mindenben megegyezik az alapfajta tulajdonságaival.
Piros Vilmos