Magyar
Română

Kajszi (sárgabarack)

Bergeron:
Közepes méretű, tetszetős színű, kissé rostos, teljes érésben kiváló zamatú, gyü-mölcsritkítást igényel, fagytűrése jó, virág-moniliára érzékeny, július 20 után szedhető.
Bergeron
Ceglédi arany:
Magyar kajszi után 6-7 nappal érő új, öntermékeny fajta. Nagy, gömb alakú gyümölcsű. Felhasználható friss fogyasztásra és tartósításra. Jól szállítható. Fája erős növeke-désű, termésbiztonsága kiemelkedő, termőképessége jó. Gombabetegségek ellen    gondos vé-delmet igényel.
ceglédi arany
Ceglédi óriás:
Nagy gyümölcsű, kárminpirossal bemosott színű, megnyúlt gömb alakú, bő-termő,     július elején szedhető.
Ceglédi óriás
Gönci magyar kajszi:
Kúpos gömb alakú, középnagy méretű, narancssárga színű, bőtermő, július második felében szedhető.
Gönci Magyar Kajszi
Hargrand:
Szintén Kanadában nemesített újdonság. Virágzási ideje középkései, érési ideje közepes. Gyümölcse nagy, kerekded, halvány.  Fája erős növekedésű, sharka vírusra toleráns, a téli fagyokat jól tűri.
Hargrand
Harcot:
Kanadában nemesített újdonság. Érési ideje korai, július 5-15 között érik. Gyümölcse középnagy, megnyúlt. Fája önmeddő, porzót igényel. Fája erős növekedésű, sharka vírusra toleráns. Gyümölcseit ritkítani kell.
Harcot
Magyar kajszi C 235:
Középnagy méretű, kúpos gömb alakú, narancssárga foltosan pirossal bemosott színű, bőtermő, július második felében szedhető. A téli és a tavaszi fagyokra érzé-keny.
Magyar Kajszi C235
Mandulakajszi:
Nagy gyümölcsű, mandula alakú, narancssárga pirossal bemosott színű, bő-termő, július utolsó harmadában szedhető. Koronája laza, termőképessége jó.
Mandula Kajszi
Pannónia:
Gyümölcse a Magyar kajszihoz hasonló. Gyümölcse középnagy, nagy, íze a Ma-gyar kajsziénál kissé savasabb, lédús, finom szerkezetű. Fája gyenge növekedésű, jól alakítha-tó. A téli lehűléseket közepesen viseli.
Pannónia

Céglédi Bíbor kajszi

Nagy gyümölcsű, kárminpirossal bemosott színű, bőtermő, megnyúlt gömb alakú. Július közepétől szedhető. Fagytűrése gyenge. Fája erős növekedésű.

Ceglédi Bíbor

Goldrich
:

Július első napjaiban érő amerikai nemesítésű kajszi. Nagy, kissé lapított gömb alakú termését kevés fedőszín borítja. Fája középerős növekedésű, a himlő vírusra részben ellenálló.

Goldrich

Orangered
:

Bőre finom, kicsit repedezik. Húsa tömör, lédús, édes (13 Brix fok) savtartalma 13 meq/100g = 7,8 g/l, intenzíven aromás, kellemes ízű. Felülete barnulhat az esőtől, vagy a nagy hőségtől. Magvaváló. Tárolási ideje korlátozott, de nagyobb, mint a Luizet-é.

Orangered